Mobil Uygulama Çözümleri img

Mobil çözümlere kurumsal yaklaşım

 

Kartega olarak tüm mobil platformlarda (iOS, Android, Windows Mobile) özel uygulamalar geliştiriyoruz. Akıllı telefonların hızla yaygınlaşmasıyla birlikte mobil uygulama geliştirme pazarında ciddi bir rekabet oluştuğunun farkındayız ve bu rekabet içinde fark yaratmak için ne yapmamız gerektiğini biliyoruz.

Mobil uygulama geliştirirken yazılımdan tasarıma kadar bir kreatif ajans gibi çalışıyor ve kullanıcı deneyimi üzerine uzun uzun kafa yoruyoruz.

Geliştirdiğimiz mobil uygulamaların kullanıcı dostu olması en önemli önceliklerimizden. Bu yüzden uygulama dahilinde gelişecek her türlü aksaklığın anında giderilmesini sağlıyoruz.

 

Günümüzde ihtiyaç haline gelen kurumsal mobil uygulama çözümlerinde, ihtiyaç analizinin mobil uygulama geliştirme maliyetleri açısından iyi belirlenmesi gerekmektedir. Bu kapsamda her iki teknolojide de mobil uygulama üretebilen Kartega ihtiyacınızı dinler ve uygun çözümü sizinle paylaşır. Genel olarak mobil uygulama çözümleri 2 başlıkta toplanır. Bu iki başlığın bir birlerinden farklarını genel olarak aşağıdaki gibi sıralayabiliriz. Daha detaylı analizler ise danışmanlığımız kapsamında sunulmaktadır.


  

Native yazılmış mobil uygulamalar;

 

·   Geliştirmesi daha zor ve daha masraflıdır.

·   Her cihaz için ayrı uygulama yazılması söz konusudur. Platform bağımlıdır.

·   Cihazın tüm özelliklerini kullanabilirsiniz. Bu sayede yüksek performans  ve daha gelişmiş uygulamalar yazıla bilinir. Örneğin iOS daki siri uygulamasını sesli komut özelliği ile uygulamanızı daha eşsiz hale getirebilirsiniz.

·   Çevrimdışı (ofline) çalışabilmektedir.

·   Uygulamanın son kullanıcı tarafından indirip, yüklemesi  zorunludur. Güncelleme işlemi de manueldir.

·   Online uygulamaların veri tabanı erişimi için web servisleri ile haberleşmesi gerekmektedir.

 

 

 

Web - Html5 ile yazılmış mobil uygulamalar;

 

·   Geliştirmesi daha kolay ve daha az masraflıdır.

·   Tüm browserlar tarafından desteklenmektedir. Bu özelliği ile platform bağımsızlığı, çoklu cihaz desteği sağlamaktadır.

·   Canlı (online) sistemlerdir.

·   Html5 in özellikleri doğrultusunda cihaz özelliklerini kullanabilir, cihazın özelliklerini kullanma konusunda sınırlı özelliğe sahiptir.

·   Uygulamanın son kullanıcı tarafından indirilmesine gerek yoktur. Uygulama güncellemesi, son kullanıcıyı engellemeyecektir.

·   Uygulama için web-servis e gerek olmayabilir. Direk bulunduğu sunucu içerisinde veri tabanı erişimlerini yapabilir.