Teknoloji img

    Yazılım sektöründe artık çok iyi bilinen bir olgu vardır; her müşterinin ihtiyacı farklıdır. Bu noktada hazır yazılımlar, ihtiyaçları belli bir noktaya kadar karşılar, sonrasında özel ihtiyaçlara özel yazılım çözümleri tasarlamak ve üretmek gerekir. Her müşteri kendi iç dinamiklerini gerçekleştirmek için önemli adımlar atar ve bu noktada da asıl gereksinim duydukları çözüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek “Güvenilir İş Ortağı”dır. Çünkü her işte olduğu gibi yazılım işinde de asıl olan doğru iletişim ve hemen arkasından uzmanlıkla üretilen iş ile güven verebilmektir/duyabilmektir. Başarılı bir sonucun ortaya çıkması için 2 temel unsura ihtiyaç vardır; İsteklerini takip eden bilinçli müşteri ve konusunda uzman belli bir metodolojide yazılım üreten Yazılım Tedarikçisi. Ürüne tüm yönleri ile gereken özeni göstererek kaliteli olması için standartlara uygun üretim yapılması sağlanmaz ise sonuç hüsran olur. Ürün kötü olursa da Müşteri ve Tedarikçi arasındaki ilişki yürümez.


    Bu noktada Kartega olarak Müşterilerimize verdiğimiz değerin neticesi olarak iletişime büyük önem veriyoruz, onların ihtiyaçlarını öncelikle çok dinliyor ve analiz ederek anlamaya çalışıyoruz, sonrasında sahip olduğumuz metodolojiye bağlı kalarak kullandığımız teknoloji ne olursa olsun iyi ürünler üretiyoruz. Ürün kalitesini gözetmek üzere müşterilerimizi üretim süreçlerimiz içerisinde belli periyotlarda ilerleme raporları ile bilgilendiriyoruz. Mutlaka her ürün için en az 2 ara sunum yaparak ürün prototipi üzerinden müşterimiz ile müzakere yapıyoruz. Bu sayede üretimlerimizi kalite ve çözüm odaklı olarak başarıya taşıyoruz.

Müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılamak için;

- Microsoft .Net teknolojileri temelinde uzun yılların verdiği tecrübe ile uygulamaları çok hızlı geliştirebiliyoruz. Kullandığımız alt yapı yazılımlarını her ihtiyaçta revize ediyor ve daha hızlı olabilmek için gücümüzü artırıyoruz.
- Farklı platformlara çabuk ayak uyduruyor ve hızlı öğreniyoruz.
- ORM ürünleri ile veri tabanı bağımsız geliştirmeler yapıyoruz.
- Uygulamalarımızı SOA merkezinde bakımı kolay, genişletilebilir ve yeni ihtiyaçlara daha hızlı cevap verebilir şekilde kurguluyoruz.
- Yazılım mimarisini sadece bugünlük ihtiyaçlarınıza göre değil, doğabilecek ihtiyaçlarınıza göre tasarlıyoruz. Mimari dokümanlarımızı müşterilerimiz ile paylaşıyor ve onay alıyoruz.
- Model View Controller mantığını benimsiyor, uygulamalarımızda katmanlı mimariyi ön planda tutuyoruz.
- Ergonomik ve günümüz teknolojilerini kapsayan ara yüzler geliştiriyoruz.


Sürdürülebilir, bakım maliyetleri düşük ve hazır çözümler kadar desteği iyi olan özel çözümler üretebilmek, teknolojileri ezberlemekten ziyade profesyonellik ve tecrübe ister.
Kartega olarak tecrübemiz müşterilerimizin hizmetindedir.

ASP.NET

ASP.NET, web uygulama geliştirme teknolojisidir. Dinamik web sayfaları, web uygulamaları ve XML tabanlı web hizmetleri yaratılmasına olanak sağlar.

MVC3

Kullanıcıya yüklü miktarda verinin sunulduğu karmaşık uygulamalarda veri ve gösterimin soyutlanması esasına dayanır. Böylece veriler (model) ve kullanıcı arayüzü (view) birbirini etkilemeden düzenlenebilir.

WCF

Windows Communication Foundation farklı makineler üzerindeki uygulamaların birbiriyle iletişim kurmasını sağlayan bir iç sistemdir.

Mobile

Objective-C, JAVA, C# ve XAML teknolojileri ile Android, iOS, Windows işletim sistemli mobil cihazlarda mobil uygulama oluşturmanıza imkan verir.

SQL

SQL(Structured Query Language) verileri yönetmek ve tasarlamak için kullanılan bir veritabanı yönetim sistemidir.

HTML5 Design

HTML 5, biçimleme dili olmasından ziyade web uygulamaları yaratmakta da kullanılabilmektedir. CSS3 ve JavaScript ile birleştirmek çok daha güçlü uyumlu ve sağlam uygulamaları üretmeyi mümkün kılmaktadır.

CSS3

Salt kodlamadan ziyade genel hatları ile tek bir biçim içerisinde animasyon dahi yapabilmenize imkân sağlayacak hale getirilmiş bir yazılım dilidir.

Jquery

jQuery bir JavaScript Framework'üdür. Flash'ın alternatifi olarak kullanılan bu teknoloji ile Flash galeri, Tab menü, Sayfa geçişleri gibi birçok işlem yapılmaktadır.

AJAX

İnternet sayfalarında JavaScript ve XMLHttpRequest kullanımı ile etkileşimli uygulamalar yaratan tekniğin adıdır. sayfayı yeniden yüklemeye gerek kalmaksızın, sayfada görünür değişikliklere imkan verir.

SQL Server

Microsoft SQL Server en çok kullanılan veri tabanı sunucu yazılımıdır. Veri tabanlarının oluşturulmasını ve yönetilmesini sağlayan kurumsal çaplı Veri tabanı Yönetim Sistemidir.

Visual Studio

Tümleşik geliştirme ortamıdır (IDE). Desteklenen tüm platformlar için Windows Forms uygulamaları, web uygulamaları ve web servisleri ile birlikte konsol ve grafiksel kullanıcı ara yüzü uygulamaları geliştirilmektedir.

Oracle

Veri tabanı, uygulama geliştirme ve raporlama araçları, uygulama sunucusu ile iş uygulamaları alanlarında teknolojik altyapı çözümleri sağlar.